KOSTELNÍ VYDŘÍ

Poutní místo Panny Marie Karmelské a klášter karmelitánů

ceska-kanada-2013-svedectviSvědectví, to se mi lehko řekne, ale kde a hlavně jak mám začít? Babo raď, tedy v tomto případě Bože raď. Nechci tím nikoho oslnit, pobavit ani poučovat a vlastně se v duchu modlím, ať právě tímto svědectvím oslním, pobavím a poučím. A jsem tam, kde jsem nechtěla být – na úplném začátku.

Úvod nebo chcete-li začátek. Místa s atmosférou klidu a pohody, s biblí a deníkem Etty Hillesum. Prožila jsem vzácných pět dní v pohraničí v České Kanadě s lidmi, které jsem do té doby neznala (až na výjimky – ty potvrzují pravidlo). Po sedmi letech jsem úplně sama na „dovolené" (myslím tím bez rodiny), co když mi celých těch pět dní bude trvat než se do putování, ztišení, rozjímání a povídání dostanu? Dovolte malou odbočku – ve finále mi více jak týden trvalo, než jsem se „dostala" zpět do rodinných činností.

Stať. Putování, ztišení, rozjímání, povídání, modlitba. Také se jedlo. 

Závěr? Nutno podotknout, že jsem sice odjela domů ke své rodině, avšak putování, ztišení, rozjímání, povídání a hlavně modlitba pokračují. Putuji dál s rodinou společným životem, ztišení přichází s usnutím dětí, povídání je součástí dne a modlitba naším začátkem!

Bože děkuji za kraj, kterým jsme chodili, za lidi, které jsem potkala a za Tvou všudypřítomnost.

Petra Marhounová

Přihlášení