KARMEL

Vavrinec od VzkriseniPřipravujte se spolu s námi, rodinou Karmelu, na slavnost Vzkříšení!
I tento rok připravili francouzští karmelitáni exercicie pro všední den, tentokrát s bratrem Vavřincem od Vzkříšení. Tento rok se k nim připojilo i několik dalších zemí - včetně České republiky - péčí Blanky Cvrkové, dříve s. Zdislavy, OCD. A tak už dneska máme vlastní stránku, kde je možno se přihlásit a pak dostávat na emailovou adresu všechny týdenní impulsy, úvod na popeleční středu a pak vždy v pátek.

Přihlásit je možné bezplatně na: www.exercicie-online.karmel.at

Tentokrát nás bude provázet bratr Vavřinec od Vzkříšení (1614-1691, „Brother Lawrence“ - zvláštní, že v anglicky mluvícím světě je mnohem známější než ve své vlasti, ve Francii. A přece prožil bratr Vavřinec od Vzkříšení nejdůležitější část svého života v klášteře bosých karmelitánů v Paříži. Tam objevil a později také učil to, co on sám nazývá „praxe Boží přítomnosti“.

Tento pokorný bratr, nejdříve kuchař a později švec, hluboce ovlivnil druhé už za svého života a jeho poselství k nám promlouvá až dodnes.
Pomáhá nám žít naši každodenní všednost pod Božím pohledem. Modlitba není redukována jen na zvlášť vyhrazený čas. Celý náš život se stává živým vztahem s Bohem. Během této postní doby se necháme utvářet tímto tajemstvím.

Průběh duchovních cvičení

Pokud se na této stránce přihlásíte, dostanete během postní doby na svou emailovou adresu impuls pro následující týden, počínaje Popeleční středou 14.2. a pak vždy v pátek.

Pozvěte k modlitbě také své přátele a známé! Můžete doporučit tuto stránku nebo sdílet link exercicie-online.karmel.at. Účast na těchto duchovních cvičeních je zdarma.

Můžete si také stáhnout plakát nebo letáček, vytisknout ho a příp. rozdávat. Plakát A4      Letáček A6

Připomínáme

Žádné události

Kalendář

duben 2021
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Přihlášení